Audi tahab müügile tuua eksperimentaalse linnaauto A0

Kogu Volkswagen Grupp liigub aktiivselt elektriautode suunas ning samal kursil on ka Audi. Audi kinnitas plaani mõneti eksperimentaalsest linnadesse suunatud elektriautost, mis oleks võimeline ka autonoomseks sõiduks. 

Täpsed detailid pole veel küll paika loksunud, kuid väidetavalt võiks masin endale nimeks saada A0 e-tron. Tegu oleks siiski eksperimendiga ning tootmismahud oleksid tõsiselt piiratud. Masin ehitatakse tõenäoliselt Volkswagen up!-iga samale platvormile. Tootmisplaanid võivad tihtipeale väga kiirelt muutuda, eriti kui masina vastu suur nõudlus on, kuid arvestades Audi brändi positsiooni, siis tõenäoliselt pole nad pikemas perspektiivis väga huvitatud väikeste ja mitte väga glamuursete linnaautode valmistamisest. Audi loodab oma pisiauto konkurentidest kõrgemat hinda küll õigustada kvaliteetsema salongi ning vingema välimusega, kuid sellest ei pruugi piisata. 

Audi A0 tootmine võiks senise info kohaselt alata juba 2021. aastal. Täpsemat tehnilist infot peab tõenäoliselt aga veel paar aastat ootama. 

Märksõnad: audi
a0 e-tron elektriauto
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Audi E-Troni märgati parklas

Hamburgi parkimismajas nähti Audi ideeautot E-Tron Sportbacki.

Pole teada, miks pole seda ideeautot unustatud. Tavaliselt ju nii nendega läheb. Võimalik, et Audi kasutab elektrilinnamaasturit turunduskampaania tarbeks.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Audi Q8 testimas Nürburgringil

Audi testis Nürburgringil oma tulevast Q8 tippmaasturit.

Saksa tootja hakkab mudelit valmistama Slovakkias ning see põhineb MLB Evo platvormil nagu Q7.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Audi andis R8 katuseta versioonile uue ja võimsama mootori

Audi võttis lõpuks teadmised ja julguse kokku ning andis ka katuseta R8-le võimsa V10 Plus jõuallika. V10 Plus on Audi kõige võimsam tootmises olev mootor, mis toodab 610 hobujõudu ning pöördemoment on tal 560 Nm. 

Audi R8 Spyder V10 Plus kiirendab võimekama mootori abil nullist sajani nüüd 3,3 sekundiga. Seda on 0,3 sekundi võrra varasemast vähem. Tippkiiruseks lubatakse kusjuures 328 km/h, kuigi tõenäoliselt ei leidu palju inimesi, kes sellise kiiruse käes tekkiva müra sees vabatahtlikult olla sooviksid. 

Kuigi Audi R8 Spyder V10 Plus jõuallikas on suur ja ehitatud peamiselt kiirust silmas pidades, on masina igapäevane kütusekulu täna silindrite väljalülitamisele ja teistele nutikatele lahendustele kõigest 12,5 l 100 km kohta. 

Kogu mootori energia kantakse ratastesse läbi seitsmekäigulise S-tronic topeltsiduriga käigukasti. Audi Quattro nelivedu suudab kogu mootori energia soovi korral vaid tagaratastesse saata ning kiirendustele peaks kaasa aitama ka mehaaniline diferentsiaalilukk. 

Audi alustab R8 Spyder V10 Plusi tootmist juba sel suvel, kusjuures esimesed masinad peaks klientideni jõudma veel enne sügist. Auto ei tule aga odavalt, ehk hinnad algavad 200 000 eurost. 

Märksõnad: autouudised
r8 spyder v10 plus
Jaga:

Video: Audi A8 2018 tiiser

Audi tuli välja A8 2018 tiiseriga, kus tutvustatakse tippmudeli tehnoloogiat.

Märksõnad: autouudised
Jaga: