Surm illegaalsel kiirendusvõistlusel tõi karistuse mõlemale juhile

Mullu kevadel Kiltsi lennuväljal illegaalsel kiirendusvõistlusel pealtvaataja surmaga lõppenud õnnetus tõi kolmapäeval Pärnu maakohtus karistuse mõlemale juhile, kes oma Audidega üksteiselt mõõtu võtsid, vahendab ERRi uudisteportaal.

Ränk õnnetus juhtus 14. mail kella 18.30 ajal, kui 26-aastane Arvo ning 28-aastane Mikk otsustasid oma Audi A8-te kiiruslikud omadused proovile panna ning asusid võidu kihutama. Sealjuures puudus mõlemal mehel vastava kategooria juhtimisõigus ning Mikk oli veel ka purjus.

Kui autod olid saavutanud kiiruse 190 km/h, põrkasid võimsa mootoriga Audid külgepidi kokku, mistõttu paiskus Miku juhitud auto paremale teeserva ning otsa seal kiirendusvõistlust jälginud 22-aastasele mehele. Jalakäija suri saadud vigastustesse õnnetuskohal.

Politsei tuvastas, et kuigi ohvrile paiskus otsa Miku auto, olid mõlemad kiirendusvõistlusel osalenud juhid õnnetuses süüdi. Samale seisukohale jõudis kolmapäeval ka Pärnu maakohus, mõistes nii Miku kui Arvo süüdi raske liiklusõnnetuse põhjustamises, millega kaasnes ettevaatamatusest inimese surm.

Mikk sai lühimenetluses ühe aasta ja kaheksa kuu pikkuse vangistuse, millele kohus liitis varasema süüteo eest määratud, kuid osaliselt kandmata karistusosa. Nii tuleb mehel reaalselt trellide taga veeta üks aasta, üheksa kuud ja 28 päeva. Arvo sai samuti lühimenetluses ühe aasta ja kaheksa kuu pikkuse vangistuse, millest tal tuleb reaalselt vanglas veeta kolm kuud. Ülejäänud karistusosa ei pööra kohus täitmisele, kui mees ei soorita kolmeaastase katseaja jooksul uut tahtlikku kuritegu.

Märksõnad: audi
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Vali õige nelikvedu!

Audi A4 näitab klassi, kuid lõpuks jääb ikkagi kinni,

Märksõnad: autouudised
kurioosum
Jaga:

Audi võib vahetada välja neli juhatuse liiget

Audi kaalub nelja juhatuse liikme välja vahetamist ning sellisel viisil tegevjuhile Rupert Stadlerile tugeva sõnumi andmist, kirjutab Saksa ärileht Handelsblatt.

Oma töö võib kaotada müügi- ja turundusjuht, tootejuht, finantsjuht ja personalipealik. Stadler jätkab veel juhi rollis, kuna teda toetavad Volkswagen Grupi omanikud Porsche ja Piech’i perekonnad. Küll aga võib Stadler jalgealuse kaotada järgmisel aastal.

Audi arutab 29. septembril võimalike muudatuste üle juhatuses. Audi esindaja ütles, et spekulatsioonid Stadleri ametist eemaldamise kohta on valed, sest ta alles mais määrati järgmiseks viieks aastaks ametisse. Ta teisi võimalike muudatusi ei kommenteerinud.

Stadler on olnud Audi tegevjuht rohkem kui 10 aastat.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Audi astus Hiinas seksistliku reklaamiga reha otsa

Reklaamiga saab teinekord ka mööda panna. Tähelepanu võitmiseks pole paha, kui reklaam teinekord natuke šokeerib, Audi Hiina reklaam vajutas aga inimeste jaoks veidi liiga valusatele teemadele. 

Audi paiskas Hiina telekanalitesse ja kinosaalidesse 30-sekundilise reklaami, kus ämm uurib altari ees põhjalikult pruuti ja annab talle lõpuks ka positiivse hinnangu. Samal ajal seletatakse juurde, et tähtsaid otsuseid tehes peab olema ettevaatlik, kuid usaldusväärse allika kvaliteedikinnituse tagab ka hea tulemuse. 

Hiina tarbijate hinnangul on reklaam seksistlik ning seal käsitletakse naisi objektina. Audi reklaam levis kulutulena üle sotsiaalmeedia, kuid paraku mitte kõige positiivsemas valguses. Pärast ohtrat negatiivset tagasisidet otsustas Audi reklaami näitamise lõpetada, kuigi see elab nüüd internetiavarustes juba uut elu. 

Audi püüab Hiinas oma müüginumbreid taastada. Kuigi juunikuu näitas taas väikest kasvu, kaotati aasta esimeses pooles väike osa kliente. Hiinlaste jõukuse suurenedes vaatavad niiöelda premium-klassi autode tootjad üha julgemalt Hiina turule. Pole kindel, kui suurt mõju see väike reklaamiskandaal Audi tulemustele omab, kuid vaevalt, et tulem liialt positiivne on. 

Märksõnad: autouudised
hiina reklaam seksism
Jaga:

Audide müük USAs möödub Chryslerist

Audi on Ameerika Ühendriikide autoturul tasapisi kasvanud juba 92 kuud järjest.

Ükski teine automark pole nii kaua järjest kasvanud. Audi müüs selle aasta esimeses pooles jänkidele ligi 103 000 autot ehk tuhat rohkem kui Chrysler.

Kui saksa tootja peaks aasta lõpuks Chryslerile tagatulesid näitama, siis oleks tegu viienda autotootjaga, kellest Audi 2009. aastal alanud kasvuga möödub. Teised neli on Lincoln, Infiniti, Cadillac ja Acura.

Märksõnad: autouudised
Jaga: