Audi Q5 RS võib valmida järgmiseks aastaks

Autocar’i andmetel näeb Audi võimsamas Q5-s potentsiaali, kuna Q3 RS’i müük on olnud oodatust edukam.

Kui kuuldu vastab tõele, kasutab RS 3-liitrist biturbo V6 mootorit, mida hakkavad rakendama ka tulevased RS4 ja RS5 mudelid. See ajam asendab vabalthingavat 4,2-liitrist V8 mootorit ning peaks arendama rohkem kui 450 hobujõudu. S4-s toodab jõuallikas 354 hj ja 500 Nm.

Q5 RS oleks varustatud nelikveo ja topeltsiduriga S tronic käigukastiga. Tavalist Q5-te peaks saama näha oktoobris Pariisi automessil.

Märksõnad: audi
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Audi sõlmis streikinud Ungari töötajatega kaheaastase palgalepingu

Audi Ungari haru jõudis kohaliku AHFSZ ametiühinguga järgmise kahe aasta palgas kokkuleppele.

Saksa tootja tõstis sel jaanuaril baastasu 30 000 forinti ehk pea saja euro võrra ning teeb sama järgmisel jaanuaril. Lisaks suurendatakse tulemustasu ja preemiate mahtu ning juulikuust pakutakse lojaalsusboonust. Ametiühing kuulutas võidust kodulehel, kuid ei täpsustanud keskmiste palkade ja hüvede suurusi.

Lääne-Ungari linnas Gyoris asuvas tehases töötab 11 631 inimest, kes mullu valmistasid 1,92 miljonit mootorit ning 123 000 A3 ja TT mudelit.


Ungarlaste keskmine palk eelmisel aastal oli 260 800 forinti ehk 850 eurot.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Genfis võib näha Audi Q8 RS ideeautot

Hiljaaegu Detroidi autonäitusel esinenud Audi Q8 ideeauto võib saada võimsama venna, mis esineks märtsis toimuval Genfi messil.

Autocar kirjutab, et Audi valmistub Q8 RS’i esitlemiseks Genfiks. See võimas linnamaastur kasutaks 4-liitrist biturbo V8 ajamit ning kaheksakäigulist automaatkasti. Mootor peaks välja käima sama palju hobujõude kui S8 Plus. Viimane tootis 605 hobujõudu (445 kW) ja 700 Nm ning seda sama V8 jõuallikaga.

Neljaveoline linnamaastur kiirendaks sajani vähem kui viie sekundiga ning maasturi tippkiirus ületab 300 km/h.


Loomulikult oleks Q8 RS ideeauto jõulisema välimusega kui tavaline Q8. Audi saab Q8 valmis järgmiseks aastaks, seega selle RS variant peaks valmima aasta või kaks hiljem.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Audi Q5 RS peaks end Genfis näitama

Audi Sport peaks lähiaastatel ehitama kaheksa uut RS mudelit ning neist üks peaks olema Q5 RS.

Endine Lamborghini ja praegune Audi Sporti pealik Stephan Winkelmann ütles “tõesti, Genfis näeb linnamaasturi RS versiooni, kuid ta jättis kindlalt ütlemata, mis mudeliga tegu on.

Kuid automaailm on kindel, et selleks võimsamaks linnamaasturiks on Q5, mis ühineks juba olemasolevate RS3, Q3 RS, TT RS, RS6, RS7 ja R8 Audi Sport mudelitega. Q5 RS paigutub hiljaaegu tutvustatud SQ5 kohale. Maastur võib kasutada Porsche arendatud 2,9-liitrist biturbo V6 mootorit. Sama ajami saavad tulevased RS4 ja RS5 mudelid. Viimastes arendab see 450 hj (335 kW) ja 600 Nm.


Arvatavasti hakkab Audi Q5 RS maksma kodumaal rohkem kui 80 000 eurot.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Mercedese Project One pani Audi hüperauto üle mõtlema

Võimsate Mercedeste loomisele keskenduv AMG loob Project One hüperauto ning Audi pealik leiab, et turul on piisavalt ruumi ka nende haruldase superauto joaks.

Stephan Winkelmann rääkis Bathurst’i 12 tunni pikkusel GT3 kestvussõidul CarAdvice’ile, et nad mõtlevad sellisele projektile. “Audi on minevikus selliseid autosid ehitanud ning piiratud koguses kõrge hinnaga masin võib brändile hea olla,” leidis Winkelmann. Audi Sport ehk endine Quattro Gmbh on Audi osakond, mis lõi R8 sportauto.

Winkelmanni sõnul peaks sellisel superautol olema lugu, mida rääkida ning see toetuks ja looks sidemeid Audi võidusõidumeeskondadega.

Saksa tootja ninamees leidis, et selline mudel ei laenaks Lamborghini teadmisi. Hetkel on isegi raske ette kujutada, milline võiks Audi uus superauto olla.


Täna on kõige eksklusiivsem ja superautolikum Audi mudel R8 V10 Plus. Selle võimsaim variant kasutab 5,2-liitrist V10 mootorit, mis toodab 610 hj (454 kW).

Märksõnad: autouudised
Jaga: