Aston Martin plaanib valmistada ka teise keskmootoriga superauto

Aston Martin kinnitas lõpuks, et plaanib lisaks Valkyriele ehitada ka teise keskmootoriga auto. Aston Martin Valkyrie on teatavasti Red Bulli ja Adrian Neweyga ühiselt loodav hüperauto, mis peaks valmides Silverstone'i ringraja läbima kiiremini kui F1 auto. 

Valkyrie on aga juba oma olemuselt masin, mida toodetakse vaid käputäis ning mis hakkab olema ka väga, väga kallis. Aston Martin tahab nüüd mudelivalikusse lisada ka teise keskmootoriga auto, mis oleks huvilistele lihtsamini kättesaadav. 

Aston Martini tegevjuht Andy Palmer sõnas, et hetkel on nende autode keskmine müügihind Ferraridest veidi madalam, samas kui Valkyrie hind võiks jääda kuskil 3 miljoni euro kanti. Seega oleks igati loogiline luua mingi mudel ka sinna vahemikku, midagi sellist, mis näiteks Ferrari 488GTB-ga konkureeriks. Sellega püüab Aston Martin siseneda tiheda konkurentsiga segmenti, kus hetkel domineerivad Ferrari, Lamborghini Huracan ning McLaren 720S.  

Suurepäraste sõiduomaduste jaoks on vaja head kaalujaotust, mida keskmootoriga auto ka pakub. Lisaks usub Palmer, et Valkyrie loomiselt saadav kogemus aitab neil seda tõeliselt võidusõiduhinge tuua ka veidi odavamatesse mudelitesse, luues võimaluse olemasolevate tootjatega edukalt konkureerimiseks. 

Esimesed Aston Martin Valkyried peaks valmima 2019. aastal, uus, seni veel nimetama mudel võiks klientideni jõuda 2021. aastal. 

Märksõnad: aston-martin
valkyrie keskmootor superauto palmer
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Video: Aston Martin Vulcan ringrajal

Aston Martin Vulcan on tõsine ringrajamasin, mida viib edasi 820-hobujõudu arendav 7-liitrine vabalthingav V12 ajam.Märksõnad: autouudised
Jaga:

Spioonifotod uuest Aston Martin V8 Vantage'ist

Aston Martinil on teatavasti spioonidega erisuhe ning püüdes päris elu James Bondidest sammukese eespool püsida otsustati vabatahtlikult avalikustada "spioonifotod" uhiuuest Vantage'ist. Selline kontrollitud käitumine loob parema võimaluse ka partnerite, antud juhul Pirelli reklaamimiseks. 

Esimesel vaatlusel hakkavad silma sarnasused 2015. aasta Bondi-filmis "Spectre" esinenud DB10-ga. Muidu võrdlemisi rahulikele joontele lisavad agressiivsema ilme tahapoole valguvad kitsad esituled ning varasemast suurem esivõre. DB10-lt on üle võetud ka külgedel kohe esirataste taga olevad õhutusavad, samuti hästi kitsad tagatuled. 

Ülejäänud on maskeeringu alt keeruline tuvastada. Kindlalt pole teada ka kõik tehnilised andmed, kuigi uue Vantage'i kahe turboga 4,0-liitrine V8 pärineb Mercedes-AMG-lt ning toodab 510 hobujõudu. 

Aston Martini juhi Andy Palmeri sõnul esitletakse masinat veel selle aastanumbri sees, mis võiks parimal juhul tähendada näiteks juba septembris toimuvat Frankfurdi autonäitust. 

Märksõnad: autouudised
vantage mercedes-amg db10 bond
Jaga:

Aston Martin võib liituda Vormel 1 mootoriprogrammiga

Aston Martini tegevjuht Andy Palmer ütles, et nad võivad tulevikus toetada F1 sarja mootori arendamist. Kuid seda vaid juhul, kui 2021. aastast alates kehtivad reeglid on nende jaoks sobivad.

Palmer osales rahvusvahelise autoliidu FIA mootorite teemalisel kohtumisel ning ütles pärast seda, et nad võtaksid mootori arendamisest osas vaid siis, kui mootorite arendamisele kulutatavale summale pannakse piirang.

Aston Martin toetab praegu Red Bull Racingut ning ehitab koos Adrian Neweyga hüperautot Valkyrie. Valkyrie hakkab kasutama Cosworthi arendatud mootorit.

“Me oleme Valkyrie mudelit arendades ja Red Bulli meeskonda toetades praegu Vormel 1 perifeerias,” rääkis Palmer. “Alati küsitakse, kas me tahaksime osaleda meeskonnana. Meie peamine konkurent on Ferrari. Seega oleks osalemine mõnes mõttes mõistlik,” ütles tegevjuht.

“Kuid oleme tootja, kes alles jõudis kasumisse ning meil pole võtta 350-400 miljonit eurot, mida üks Vormel 1 hooaeg nõuaks,” lausus Palmer. Ta lisas, et nad kaaluksid sarjaga liitumist, kui mootori arendamisele seataks piirangud - kas rahalised või piiratakse inimeste arvu, kes ajamit välja töötavad.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: AMR-SB kihutab läbi hüpete, veetakistuste

On olemas teatud projektid, mille peab iga hinnaga ära tegema. Nii juhtus ka Aston Martiniga, kui koos Le Mans'i 24h sõidul osalemisega tuli valmistuda ka teiseks oluliseks ürituseks - Red Bulli Soapbox võidusõiduks. 

Võrreldes Le Mans'il võistlevate masinatega oli Red Bulli korraldatud võistlus mõnevõrra lihtsam. Selle jaoks pidi ehitama vaid auto, mis mäest alla veereb ja suudab ka mõned hüpped edukalt läbida. Jõuallikat polnud seal vaja. 

Aston Martin suhtus kogu üritusse mõnusa huumorisoonega ning valmistas seal osalemiseks auto, mis meenutatas võimalikult täpselt Le Mans'i 24h sõidu võitnud Vantage GTE-d. Samas arenguruumi veel on, kuna näiteks tagatiib kaotati juba esimese veetakistuse juures. See aga vähendas vaid õhutakistust ning võimaldas masinal teatud hetkedel saada kätte peaegu 50 km/h. Ega seal väga kiiremini enam sõita ei tahakski. 

Märksõnad: autouudised
amr-sb red bull soapbox mänguauto
Jaga: