Aston Martin paneb müüki Bondi auto ehk DB10-ne

DB10 on ainulaadne masin, mis loodi spetsiaalselt filmi tarbeks. Auto osales filmi esilinastusel ning sellelt leiab Daniel Craig’i autogrammi. Tegemist on esimese DB mudeliga, mida pakutakse nõnda müügiks.

DB10 kasutab 4,7-liitrist V8 mootorit, mis on paaris kuuekäigulise manuaalkastiga. Aston Martini kere on valmistatud süsinikkiust.

Aston Martin hindab, et DB10 ostetakse 18. veebruaril Londonis toimuval oksjonil ligi 1,3 miljoni euro eest.

Märksõnad: aston-martin
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Aston Martini ja Red Bulli ühine hüperauto läheb Toronto autonäitusele

Aston Martin ja Red Bull teatasid möödunud aasta suvel, et loovad ühiselt ühe tõeliselt kiire ja uhke hüperauto AM-RB 001-e. Teiste seas pidi auto disainimisel olulist rolli mängima ka F1-e üks kõrgeimalt hinnatud disainer Adrian Newey. 

Kui auto esialgset versiooni esitleti väga kontrollitud keskkonnas koos AM-RB 001 valmistamisest teatamisega eelmisel suvel, siis nüüd on Aston Martini ja Red Bulli koostöö jõudnud sinnamaale, et autot hakatakse näitama ka autonäitustel. Esimene autonäituste debüüt tehakse Kanada Rahvusvahelisel autonäitusel Torontos. 

AM-RB 001 saab suure tõenäosusega olema üks kiiremaid masinaid maailmas. Masin saab endale niiöelda auto keskele paigutatud V12 mootori, kusjuures mootori võimsus hobujõududes peaks olema suurem kui auto kaal. Aston Martini tegevjuhi Andy Palmeri sõnul saab AM-RB 001-st käesolevat kümnendit defineeriv hüperauto, millega kõiki teisi võrdlema hakatakse ning mis entusiastide ja kollektsionääride seas kõrgesse hinda tõuseb. 

Saab näha, esimesed AM-RB 001-d peaksid valmima juba 2018. aastal. 

Märksõnad: autouudised
red bull adrian newey newey am-rb 001
Jaga:

Fotod: Aston Martin AM-RB 001 hüperauto

Aston Martini hüperauto AM-RB 001 tegi Pariisis toimunud näitusel esimese avaliku esinemise. Fotodel olev auto sarnaneb 95% osas lõppversiooniga.

Täna pole auto tehnilised andmed teada, kuid väidetavalt kaalub see 1000 kg. V12 mootor käib iga kilo kohta välja ühe hobujõu. Aston Martin saab ühesiduriga otsekasti Xtrac’lt. Räägitakse, et auto tippkiirus ületab 400 km/h piiri.


Kokku toodetakse 150 tänavalegaalset ja 25 rajale mõeldud varianti.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Fotod: Aston Martin Vanquish S Volante kabriolett

Aston Martin näitas eemaldatava katusega Vanquish S Volante mudelit.

Suurbritannia luksuslike sportautode tootja ei ole veel öelnud, kui palju raskem kabriolett kupeest on. Volantet viib edasi vabalthingav 5,9-liitrine V12, mis toodab 580 hobujõudu. Astoni käigukast pärineb ZF’ilt ning see on kaheksakäiguline nagu ka kupeel.


Kuigi kupee ja kabriolett on peaaegu identsed, siis katuseta variant näeb siiski parem välja. Selle ilu eest tuleb ka rohkem maksta, kuid Aston Martin pole öelnud, kui palju kabriolett maksma hakkab. Kupee hind algab 292 000 eurost.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Aston Martin registreeris uue logo

Portaal Autoguide avastas, et Aston Martin registreeris eelmisel suvel USAs uue logo, mida autodel kasutama ei hakata.

Tegevjuht Andy Palmer andis Twitteri vahendusel teada, et nad ei vaheta praegust logo - tiibade motiivi - uue vastu, vaid värske kujundusega märk loodi teiste kaupade jaoks. Näiteks hakatakse seda kasutama riietel.

Samas registreeris Aston Martin märgi selliselt, et nad võivad seda kasutada ka auto kerel. Seega pole välistatud, et tulevikus hakkab mõni mudel või Aston Martin ise seda logo teatud kujul kandma.

Logo välimus on kummardus 1920ndate Aston Martini märgile ning sellel on kujutatud tähti A ja M.

Märksõnad: autouudised
Jaga: